Kisvárdai program, 2021

|

2021. június 18-26.

A Magyar Színházak 33. Kisvárdai Fesztiválja

Kányádi Anna és Moșu Norbert-László          Füst Milán: BOLDOGTALANOK R.: Albu István     Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház

Részletes program:

Magyar Színházak 33.Kisvárdai Fesztiválja

  1. június 18-26.

Június 18. péntek

18.00 óra, Művelődési Központ

Füst Milán: Boldogtalanok        (verseny) R.: Albu István

A gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház előadása. (2 h egyben)

21.00 óra, Zsinagóga

Joël Pommerat: Ez a gyerek      (verseny) R.: Oleh Melnyicsuk

A beregszászi Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház előadása. (2 óra)

21.00 óra Bagolyvár

Huszka Jenő – Szilágyi László: Sissy, a magyar királyné

R.: Kerényi Miklós Gábor (Kossuth-díjas)

A Monarchia Operett előadása.

Június 19. szombat

17.30 óra, Művelődési Központ

Megnyitó ünnepség

Herczeg Ferenc:  Déryné ifjasszony     R.: Vidnyánszky Attila

A Déryné Színház előadása. (2h 30’)

19.30 óra, Főtéri Színpad

Nagy Szilárd és Ragány Misa koncertje

21.30 óra, Zsinagóga

Pintér Béla: Parasztopera   (verseny)  R.: Rédli Károly m.v.

A kassai Thália Színház előadása.

 

Június 20. vasárnap

18.00 óra, Művelődési Központ

Szedjetek szét  (Domonkos István művei alapján)   (verseny)  R.: Mezei Kinga

A szabadkai Kosztolányi Dezső Színház előadása. (1h 35’)

21.00 óra, Zsinagóga

Halász Péter: Gyerekünk         (verseny) R.: Hatházi András

A Csíkszeredai Csíki Játékszín előadása.   (1h  25’)

21.00 óra, Bagolyvár

Billy van Zandt – Jane Milmore: Bocs, félrement!    R.: Paczolay Béla

Az Orlai Produkció előadása. (1h 15’ egyben)

Meghatározatlan időre   (kirakatszínház)  R.: Vladimir Anton m.v.

A székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház  előadása. (7’) 12+   

Június 21. hétfő

11.00 óra, Zsinagóga

Kemény Henrik alapján: Vitéz László és az elátkozott malom    R.: Tapasztó Ernő

Az Aradi Kamaraszínház  és a  Szegedi Pinceszínház közös produkciója.

19.00 óra, Művelődési Központ

Branislav Nušić alapján:  A gyászoló család      (verseny)   R.: Andrej Boka m. v.

A Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának előadása. (1h 10’)

21.00 óra, Zsinagóga

Csokonai Vitéz Mihály: Az özvegy Karnyóné s két szeleburdiak

(verseny)  R.: Tapasztó Ernő

Az Aradi Kamaraszínház és a Szegedi Pinceszínház közös produkciója. (1h 20’)

21.00 óra, Bagolyvár

Peter Shaffer: Rövidzárlat      16+      R.: Nagy Sándor

A Veres 1 Színház előadása.

 

Június 22. kedd

16.00 óra, Művelődési Központ

Mrozek: Emigránsok     (verseny)   R.: Pataki András (Jászai-díjas)

A Soproni Petőfi Színház, a komáromi Csavar Színház, a Forrás Színház és a Váci Dunakanyar Színház közös produkciója. (2h egyben)

21.00 óra, Zsinagóga

Henrik Ibsen: Nóra     (verseny)    14+    R.: Botond Nagy

A Kolozsvári Állami Magyar Színház előadása.  (1h 40’ egyben)

21.00 óra, Bagolyvár

Szente Vajk: Legénybúcsú     R.: Szente Vajk

A budapesti Játékszín előadása.  (2h  45’)

Június 23. szerda

17.00 óra, Zsinagóga

Tamási Áron: Boldog nyárfalevél  (verseny)

A marosvásárhelyi Spectrum Színház előadása.

19.30 óra, Művelődési Központ

Radu Afrim: Amikor telihold ragyog a turkáló felett

(verseny)  R.: Radu Afrim

A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház előadása.  (2h egyben)

22.00 óra, Bagolyvár

Szarka Gyula – Szálinger Balázs: Zenta, 1697   (verseny) R.: Pataki András

A Zentai Magyar Kamaraszínház és a Soproni Petőfi Színház közös produkciója.

Június 24. csütörtök

18.00 óra, Művelődési Központ

Gianina Cărbunariu:  A tigris  (verseny)       R.: Tóth Tünde

A Nagyváradi Szigligeti Színház  előadása. (1h 30’)

23.00 óra, Zsinagóga

Jon Fosse: Én vagyok a szél   (verseny)   R.: Szabó K. István

A Transzformáció Alapítvány, a Szkéné Színház és a TRIP közös produkciója. (1h 5’)

21.00 óra, Bagolyvár

Lénárt Róbert:  Y-elágazás   (verseny) R.: Puskás Zoltán

A vajdasági Tanyaszínház előadása. (1h 20’ egyben)

Június 25. péntek

18.00 óra, Művelődési Központ

Tankred Dorst: Merlin   R.: Balázs Zoltán

A Maladype Színház és Kisvárdai Várszínház közös produkciója.

21.00 óra, Zsinagóga

Shakespeare: Hamlet    (hallgatói előadás) R.: Matusek Attila

A Komáromi Jókai Színház, a pozsonyi Színház- és Filmművészeti  Főiskola és a Symbol Polgári Társulás  közös produkciója.  (2h 25’, szünet 20’)

21.00 óra, Bagolyvár

Hárman párban   –   Nagy Sándor, Janza Kata és Vágó Bernadett műsora.

Június 26. szombat

17.00 óra, Művelődési Központ

Záróünnepség

Tajtékos dalok – Boris Vian-revü          R.: Kiss Csaba

A Budapesti Operettszínház előadása. (2h egyben)

21.00 óra, Bagolyvár

Szemenyei János  – Mikó Csaba  – Závada Péter:  

Sándor Mátyás       (2h 30’) R.: Léner András

A dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház előadása.

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk.

Szereposztások, szinopszisok, fotók az előadásokról, belépőjegy-árak és a fesztivál műsorfüzetének anyagai a www.kisvarda.szinhaz.hu/fesztivál weboldalon.

Info: Kisvárdai Várszínház és Művelődési Központ, 4600 Kisvárda, Flórián tér 20., tel: +36 45 500 265; +36 20 922 0595; +36 20 464 7454.; kisvarda.szinhaz@t-online.hu, kisvarda.szinhaz@gmail.com.

Támogatók:

Emberi Erőforrások Minisztériuma, Nemzeti Kulturális Alap, Kisvárda város Önkormányzata

Médiatámogató:

Friss FM Rádió, Kisvárda

Június 18. péntek
Művelődési Központ
Füst Milán: BOLDOGTALANOK (verseny) (2 h egyben) R.: Albu István
A gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház előadása.

Zsinagóga
Halász Péter: GYEREKÜNK (verseny) (1h 25’) R.: Hatházi András
A Csíkszeredai Csíki Játékszín előadása.

Halász Péter: GYEREKÜNK R.: Hatházi András         Csíkszeredai Csíki Játékszín

Bagolyvár
Huszka Jenő – Szilágyi László: SISSY, A MAGYAR KIRÁLYNÉ
R.: Kerényi Miklós Gábor (Kossuth-díjas)
A Monarchia Operett előadása.

Június 19. szombat
Művelődési Központ
MEGNYITÓ ÜNNEPSÉG
Herczeg Ferenc: DÉRYNÉ IFJASSZONY R.: Vidnyánszky Attila
A Déryné Színház előadása.

Herczeg Ferenc: DÉRYNÉ IFJASSZONY R.: Vidnyánszky Attila – Déryné Színház         Fotó: Majnik Zsolt

Zsinagóga
Pintér Béla: PARASZTOPERA (verseny) R.: Rédli Károly m.v.
A kassai Thália Színház előadása.

Pintér Béla: PARASZTOPERA         Fotó: Thália Színház, Kassa

Főtéri Színpad
Nagy Szilárd és Ragány Misa koncertje

Június 20. vasárnap
Művelődési Központ
SZEDJETEK SZÉT (Domonkos István művei alapján) (verseny) R.: Mezei Kinga
A szabadkai Kosztolányi Dezső Színház előadása.

SZEDJETEK SZÉT – Domonkos István művei alapján         Fotó: Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka

Zsinagóga
Joël Pommerat: EZ A GYEREK (2 óra) (verseny) R.: Oleh Melnyicsuk
A beregszászi Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház előadása.

Bagolyvár
Billy van Zandt – Jane Milmore: BOCS, FÉLREMENT!
(1h 15’ egyben) R.: Paczolay Béla
Az Orlai Produkció előadása.

Schruff Milán, Kovács Patrícia, Mészáros Máté         Fotó: Takács Attila

MEGHATÁROZATLAN IDŐRE (kirakatszínház)
(7’) 12+ R.: Vladimir Anton m.v.
A székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház előadása.

Június 21. hétfő
Művelődési Központ
Radu Afrim: AMIKOR TELIHOLD RAGYOG A TURKÁLÓ FELETT
(2h egyben) (verseny) R.: Radu Afrim
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház előadása.

Zsinagóga
Csokonai Vitéz Mihály: AZ ÖZVEGY KARNYÓNÉ S KÉT SZELEBURDIAK
(1h 20’) (verseny) R.: Tapasztó Ernő
Az Aradi Kamaraszínház és a Szegedi Pinceszínház közös produkciója.

Csokonai Vitéz Mihály: AZ ÖZVEGY KARNYÓNÉ S KÉT SZELEBURDIAK

Bagolyvár
Peter Shaffer: RÖVIDZÁRLAT 16+ R.: Nagy Sándor
A Veres 1 Színház előadása.

Kemény Henrik alapján: VITÉZ LÁSZLÓ ÉS AZ ELÁTKOZOTT MALOM R.: Tapasztó Ernő
Az Aradi Kamaraszínház és a Szegedi Pinceszínház közös produkciója.

Június 22. kedd
Művelődési Központ
Mrozek: EMIGRÁNSOK (verseny) R.: Pataki András (Jászai-díjas)
A Forrás Színház, a Soproni Petőfi Színház és a Váci Dunakanyar Színház közös produkciója.

Gál Tamás és Kis Domonkos Márk – Mrożek: EMIGRÁNSOK R.: Pataki András         Forrás Színház, Soproni Petőfi Színház, Váci Dunakanyar Színház

Zsinagóga
Henrik Ibsen: NÓRA (1h 40’ egyben) (verseny) 14+ R.: Botond Nagy
Kolozsvári Állami Magyar Színház

Henrik Ibsen: NÓRA R.: Botond Nagy – Kolozsvári Állami Magyar Színház

Bagolyvár
Szente Vajk: LEGÉNYBÚCSÚ (2h 45’) R.: Szente Vajk
A Játékszín előadása

Június 23. szerda
Művelődési Központ
Branislav Nušić alapján: A GYÁSZOLÓ CSALÁD (1h 10’) (verseny) R.: Andrej Boka m. v.
A Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának előadása.

Branislav Nušić alapján: A GYÁSZOLÓ CSALÁD R.: Andrej Boka m. v. Szabadkai Népszínház Magyar Társulata

Zsinagóga
Matei Visniec: ÉS A CSELLÓVAL MI LEGYEN?
vagy:
Tamási Áron: BOLDOG NYÁRFALEVÉL (verseny)
A marosvásárhelyi Spectrum Színház előadása.

Bagolyvár
Szarka Gyula – Szálinger Balázs: ZENTA, 1697 (rockopera) (verseny)
R.: Pataki András
A Zentai Magyar Kamaraszínház és a Soproni Petőfi Színház közös produkciója.

Szarka Gyula – Szálinger Balázs: ZENTA, 1697         Fotó: Pluzsik Tamás – Soproni Petőfi Színház

Június 24. csütörtök
Művelődési Központ
Gianina Cărbunariu: A TIGRIS (verseny) R.: Tóth Tünde
A Nagyváradi Szigligeti Színház előadása.

Gianina Cărbunariu: A TIGRIS R.: Tóth Tünde – Nagyváradi Szigligeti Színház

Zsinagóga
Jon Fosse: ÉN VAGYOK A SZÉL (verseny) (1h 5’) R.: Szabó K. István
A Transzformáció Alapítvány, a Szkéné Színház és a TRIP közös produkciója.

Bagolyvár
Lénárt Róbert: Y-ELÁGAZÁS (verseny)
A vajdasági Tanyaszínház előadása.

Lénárt Róbert: Y-ELÁGAZÁS Vajdasági Tanyaszínház

Június 25. péntek
Művelődési Központ
Tankred Dorst: MERLIN R.: Balázs Zoltán
A Maladype Színház és Kisvárdai Várszínház közös produkciója.

Zsinagóga
Shakespeare: HAMLET (2h 25’, szünet 20’) (hallgatói előadás) R.: Matusek Attila
A Komáromi Jókai Színház, a pozsonyi Színház- és Filmművészeti Főiskola és a Symbol Polgári Társulás közös produkciója.

Bagolyvár
HÁRMAN PÁRBAN – Nagy Sándor, Janza Kata és Vágó Bernadett műsora.

Június 26. szombat
Művelődési Központ
ZÁRÓÜNNEPSÉG
TAJTÉKOS DALOK – BORIS VIAN-REVÜ (2h egyben) R.: Kiss Csaba
A Budapesti Operettszínház előadása.

Bagolyvár
Szemenyei János – Mikó Csaba – Závada Péter:
SÁNDOR MÁTYÁS (2h 30’) R.: Léner András
A dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház előadása.

A műsorváltoztatás jogát fenntartják.

Info: Kisvárdai Várszínház és Művelődési Központ, 4600 Kisvárda, Flórián tér 20., tel: +36 45 500 265; +36 20 922 0595; +36 20 464 7454.; kisvarda.szinhaz@t-online.hu, kisvarda.szinhaz@gmail.com.

Támogatók:
Emberi Erőforrások Minisztériuma, Nemzeti Kulturális Alap, Kisvárda város Önkormányzata

Médiatámogató:
Friss FM Rádió, Kisvárda

CÍMKÉK: