Hangos sikerrel zárult a 10. Cziffra Fesztivál

|

Átadták az idei Életmű- és Tehetség-díjakat

A jubileumi, tizedik Cziffra Fesztivál februári programsorozata álló tapssal ért véget a Zeneakadémián. A gálakoncerten öt kiváló művészt díjaztak Életmű- és Tehetség-díjjal, az estet Vadim Repin és Balázs János koncertje zárta.

Díjátadó a Cziffra Fesztiválon Fotó: Posztos János

Díjátadó a Cziffra Fesztiválon Fotó: Posztos János

A február 13–23. között zajló Cziffra Fesztivál idén is telt házas koncertekkel, egyedi produkciókkal és világhírű előadókkal várta a közönséget Budapest ikonikus helyszínein. A klasszikus zene mellett improvizációs műfajok, tudományos előadások és fiatal tehetségeket bemutató programok színesítették a rendezvényt. Olyan neves művészeket láthattak/hallhattak az érdeklődők, mint – a teljesség igénye nélkül – Fazil Say, Vadim Repin, Nikolai Lugansky, Miklósa Erika, vagy Gubik Petra, fellépett a Concerto
Budapest, a Hot Jazz Band, valamint Sárközy Lajos és zenekara.

A Cziffra Fesztivál tíz éve egyedülálló koncepcióval gazdagítja a hazai és nemzetközi zenei életet. A rendezvény nemcsak kivételes koncerteket kínál, hanem mesterkurzusokkal és díjazásokkal is segíti a fiatal tehetségeket. A tehetségtámogatásra eddig összesen 100 millió forintot fordítottak. A fesztivál záróakkordjaként, február 23-án, a Zeneakadémia Nagytermében ünnepélyesen átadták a Cziffra Fesztivál Életmű- és Tehetség-díjait, amelyek a magyar zenei élet kiemelkedő alakjait és fiatal tehetségeit ismerik el. A pénzjutalommal is járó díjakat rangos szakmai zsűri ítélte oda. Balázs János fesztiváligazgató szerint a rendezvény évről évre új perspektívát hoz a magyar zenei életbe, és világszínvonalú művészek közreműködésével ápolja Cziffra György örökségét.

Koncertek, világhírű előadások és egyedi produkciók a Cziffra Fesztiválon. Fotó: Posztos János

Koncertek, világhírű előadások és egyedi produkciók a Cziffra Fesztiválon. Fotó: Posztos János

„Boldog vagyok, hogy az immár tíz éve sikerrel működő Cziffra Fesztivállal nemcsak egyedi tematikájú eseményeket tudtunk megvalósítani, hanem a díjak, a mesterkurzusok és a
fellépési lehetőségek által támogathatjuk a fiatalabb művészgenerációt és a zeneművészeti
élet kiválóságait. Megtiszteltetés, hogy minden évben világhírű hazai és külföldi művészek
vesznek részt a fesztiválon, a nemzetközi jelenlétnek köszönhetően pedig már a klasszikus
zenei élet számos rangos helyszínén tudtuk képviselni a magyar zenei örökséget.” – Balázs
János Kossuth-díjas zongoraművész, a Cziffra Fesztivál alapító-művészeti vezetője.

Életműdíjat kapott:

Keveházi Gyöngyi zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem elismert oktatója. Közvetlen, egyedi pedagógiai módszerével számos elismert művészt indított el a zenei pályán.

Keveházi Gyöngyi átveszi Életmű-díját Fotó: Posztos János

Keveházi Gyöngyi átveszi Életmű-díját Fotó: Posztos János

Ifj. Sapszon Ferenc Kossuth- és Liszt-díjas karnagy, a Kodály Kórusiskola alapítója. Az elmúlt évtizedekben folyamatosan azért a dolgozott, hogy emelje és megújítsa az oktatás és a zenei nevelés minőségét.

Tehetség-díjat vehetett át:

Dolfin Balázs gordonkaművész, a magyar és nemzetközi versenyek kiemelkedő nyertese. Mészáros Zsolt Máté orgonaművész és Liszt-kutató, a Budapesti Nemzetközi Orgonafesztivál alapítója. Puporka Jenő nagybőgőművész, a Virtuózok Kamarazenekar és több rangos együttes szólamvezetője.

Gratulálunk a díjazottaknak! További információk ITT.

CÍMKÉK: