Móga Piroska új rendezése, fiataloknak, fiatalokról

|

Jeremi összekapja magát, komplex színházi nevelési előadás

A KultBazaar Egyesület december 12-én indítja útjára új komplex színházi nevelési előadását. Az elsősorban középiskolásokat megszólító produkció kendőzetlen őszinteséggel, a saját nyelvükön szólítja meg a résztvevőket, mindezt a fenntarthatóság jegyében, ezzel is példát mutatva a fiatal nézőknek.

Jeremi összekapja magát, előadásfotó

Réti Nóra és Martinkovics Máté

Szymon Jachimek ifjúsági drámája a mai fiatalok útkeresését, bizonytalanságait és döntési helyzeteit tárja fel. 2024. december 12-től Magyarországon is látható Jachimek műve, a KultBazaar Egyesület feldolgozásában. A dráma és az előadás különlegessége, hogy a fiatalok problémáit a saját közegükön és a saját nyelvükön keresztül dolgozza fel. Így a dráma szövegének alapját az SMS és Instagram szlengben megírt szövegek adják. Pászt Patrícia fordítása is nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a dráma valóban a mai fiatalok nyelvezetét tükrözze. Az előadás rendezője Móga Piroska, szereplők; Martinkovics Máté, Takács Zalán, Nádas Gábor Dávid és Réti Nóra. A célkorosztály a 8-10. évfolyamos diákok.

Jeremi bajban van. Úgy tűnik, a barátai már mind tudják, hogy merre tartanak, csak ő nem találja a helyét. Ekkor azonban váratlan helyzet elé kerül, és döntenie kell, hogy megmarad-e a láthatatlanságban vagy kilép a napfényre.”

A tervek szerint a program 2025-ben országos turnéra indul, hogy minél több helyen, minél több résztvevővel játsszanak és gondolkozzanak együtt. Céljuk, hogy olyan kis településekre is eljuthassanak, ahol kevés színházi esemény van és ahol talán még nem is találkoztak a diákok ezzel az interaktív formával.

Jeremi összekapja magát, előadásfotó

(balról jobbra) Takács Zalán, Réti Nóra, Martinkovics Máté és Nádas Gábor Dávid

A projekt egésze alatt fontos szempont volt a fenntarthatóság. Ehhez volt is segítség, hiszen Selmeczi Bea az előadás dramaturgja és Bergendi Barnabás produkciós vezető a RE-IMAGINE Rezidencia Program nemzetközi csapatában kutatják és fejlesztik a fenntartható produkciós módszereket. Ezért az előadás készítése során használt ruhákat és újrahasznosított díszleteket alkalmaztak, ahogy a forgalmazási koncepcióikban is arra törekszenek, hogy a lehető legkisebb ökológiai lábnyomot hagyják magunk után.

A RE-IMAGINE Rezidencia Program során szerzett tudás és tapasztalatok révén olyan művészeti közeg megteremtésén dolgozunk, amely a jövő generációinak fenntartható kultúrát biztosít, nem csak környezetileg, de emberileg és társadalmilag egyaránt.” – nyilatkozta Bergendi Barnabás, a KultBazaar elnöke.

További információk az előadásról ITT.

CÍMKÉK: