Deszka Fesztivál Debrecenben

|

Pass Andrea, Háy János, Székely Csaba, Závada Pál, Kovács Dominik-Kovács Viktor..

A debreceni Csokonai Színház 13. alkalommal rendezi meg a kortárs magyar drámák seregszemléjét. 27 előadást láthat a közönség 2019. március 29. és április 6. között.

Pass Andrea          Fotó: Máthé András

A DESZKA  Fesztiválon a kortárs drámák, az új színházi szövegek és azok magas színvonalú megvalósulása a válogatás alapelve. A fesztivál idén is nagy hangsúlyt fektet a fiatal színházi generációk bemutatására a DESZKA-, a GÖRDESZKA-programban és a Nyílt Fórum felolvasóestjein egyaránt.

A Nyílt Fórum szerzői         Kele Fodor Ákos, O. Horváth Sári, Drubina Orsolya, Berecz Boglárka, Kemény Zsófi, Dézsi Fruzsina

A Színházi Dramaturgok Céhe idén is felolvasószínházi előadásban mutatja be hat új színpadi szerző – Berecz Boglárka, Dézsi Fruzsina, Drubina Orsolya, Kele Fodor Ákos, Kemény Zsófi, O. Horváth Sári – művét, amelyet dramaturgok, színházi szakemberek közreműködésével fejlesztenek, egészen a POSZT-on történő bemutatkozásig.

Az idei programban két olyan előadás is szerepel, amely korábban a Nyílt Fórum drámafejlesztési programjában vett részt, s már színpadon is látható (Kovács Dominik-Kovács Viktor: Mintapinty, Debreceni Csokonai Színház; Znajkay Zsófia: Rendezői változat, TÁP Színház).

A fesztiválon látható produkciók létrejöttének hátterével az egyre népszerűbbé váló szakmai beszélgetéseken ismerkedhetnek meg a résztvevők. Idén Antal Csaba díszlet- és jelmeztervező, Árkosi Árpád rendező, Dobák Lívia dramaturg, Nánay István kritikus és Visky András író, drámaíró, dramaturg értékelik az előző nap látott előadásokat.

A DESZKA díszvendége Pass Andrea író, rendező lesz. A fesztivál programjában két előadás is látható, amelyet  szerzőként jegyez (Eltűnő ingerek, Füge + Trafó Koprodukció; Vándorkutya, Vígszínház).

A DESZKA Fesztivál sajtótájékoztatója 2019. március 6-án          Rózsa László színművész, Pass Andrea író, rendező, Gemza Péter, a Csokonai Színház igazgatója           Fotó: Máthé András

A XIII. DESZKA Fesztivál programja

  1. 03. 29. péntek

17.30        Rendezői változat / ZNAJKAY ZSÓFIA / TÁP Színház                     Víg Kamaraszínház

20.00        Mintapinty / KOVÁCS DOMINIK-KOVÁCS VIKTOR / Csokonai Színház      Horváth Árpád Stúdiószínház

Oláh Zsuzsa a Mintapinty előadásában

  1. 03. 30. szombat

10.00        Hogyan fogjunk csillagot? / GIMESI DÓRA / Ciróka Bábszínház        Csokonai Színház, Nagyszínpad

14.00        NYÍLT FÓRUM A DESZKA FESZTIVÁLON (Berecz Boglárka: Félelmeink, Dézsi Fruzsina: Nehéz az istennek velünk, Kele Fodor Ákos: Az egyse)                                                                           Horváth Árpád Stúdiószínház

16.30        Cigány magyar / HORVÁTH KRISTÓF ÉS A TÁRSULAT / A Tudás 6alom Csoport        Modem

18.00        Apa lánya / HÁY JÁNOS / Budapest Bábszínház                 Víg Kamaraszínház

20.00        Mintapinty / KOVÁCS DOMINIK-KOVÁCS VIKTOR / Csokonai Színház     Horváth Árpád Stúdiószínház

20.00        Second Life avagy Kétéletem / DÖMÖTÖR ANDRÁS – BENEDEK ALBERT/ Orlai Produkciós Iroda  Csokonai Színház, Nagyszínpad

 

  1. 03. 31. vasárnap

14.00        NYÍLT FÓRUM A DESZKA FESZTIVÁLON (Drubina Orsolya: A brémai kritikusok, Kemény Zsófi: Tiszavirág és bölömbika, O. Horváth Sári: Életigen)                                                                   Horváth Árpád Stúdiószínház

18.30        wonder-full avagy NÓRA csodaországban / VÉSZITS ANDREA / Barboncás Egyesület        Modem

20.00        Eltűnő ingerek / PASS ANDREA / Füge + Trafó koprodukció                      Csokonai Színház, Nagyszínpad

20.00        Apa lánya / HÁY JÁNOS / Budapest Bábszínház                          Víg Kamraszínház

  1. 04. 01. hétfő

10.00        Pimpáré és Vakvarjúcska / ERDŐS VIRÁG / Vojtina Bábszínház                        Vojtina Bábszínház

15.00        Eltűnő ingerek / PASS ANDREA / Füge + Trafó koprodukció                      Csokonai Színház, Nagyszínpad

15.00        Talpuk alatt / ROMANKOVICS EDIT / A Nemzeti Táncszínház, a Duna Táncműhely és a Káva Kulturális Műhely közös produkciója

19.00        Vándorkutya / PASS ANDREA / Vígszínház                                        Víg Kamaraszínház

 

  1. 04. 02. kedd

14.00        Hamupipőke / GIMESI DÓRA / Vaskakas Bábszínház                          Csokonai Színház, Nagyszínpad

16.00        A lélek legszebb éjszakája/ JÁSZBERÉNYI SÁNDOR ÍRÁSAI ALAPJÁN / Örkény István Színház  Horváth Árpád Stúdiószínház

A lélek legszebb éjszakája         Fotó: Horváth Judit

16.30        Hamupipőke / GIMESI DÓRA / Vaskakas Bábszínház                          Csokonai Színház, Nagyszínpad

18.00        Lear halála / ENYEDI ÉVA / Miskolci Nemzeti Színház                              Víg Kamaraszínház

20.00        A lélek legszebb éjszakája/ JÁSZBERÉNYI SÁNDOR ÍRÁSAI ALAPJÁN / Örkény István Színház  Horváth Árpád Stúdiószínház

  1. 04. 03. szerda

9.30 Rinocéroszok, avagy a diákcsíny-enciklopédia / FÁBIÁN Péter / K2 Színház                      Horváth Árpád Stúdiószínház

16.00        The End    / kollektív alkotás / Kosztolányi Dezső Színház                              Víg Kamaraszínház

18.00        Beszélgetés Pass Andrea író, rendezővel                                                        Horváth Árpád Stúdiószínház

20.00        Sára asszony / DÖBRENTEI SAROLTA / A Nemzeti Színház és a marosvásárhelyi Spectrum Színház közös produkciója                                                                                  Csokonai Színház, Nagyszínpad

Sára asszony         Fotó: Eöri Szabó Zsolt

 

2019. 04. 04. csütörtök

10.00        A csomag / kollektív alkotás / A Kerekasztal Színházi Nevelési Központ, az InSite Drama és a The Gap Arts Project koprodukciója                                                                      Modem

14.00        Az ifjú Mátyás / MIKÓ CSABA / Csokonai Színház                                      Víg Kamaraszínház

16.00        Nemzeti színházak igazgatóinak kerekasztal-beszélgetése                               Kirakat

18.00        Kálvária lakópark      / SZÉKELY ROZÁLIA / Füge + Trafó koprodukció             Horváth Árpád Stúdiószínház

20.00        10 / SZÉKELY CSABA / Radnóti Miklós Színház                                Csokonai Színház, Nagyszínpad

László Zsolt és Lovas Rozi         Székely Csaba: 10         Fotó: Dömölky Dániel

2019.04.05. péntek

09.00        Stop / GRECSÓ KRISZTIÁN-HRUTKA RÓBERT / Harlekin Bábszínház                  Horváth Ádám Stúdiószínház

16.30  Ki tudja, látsz-e még? / BRESTYÁNSZKY B. ROZI/ Szab-Way Színházi Szervezet       Déri Múzeum

18.00        Széljegy   / SPIRÓ GYÖRGY / Katona József Színház                              Csokonai Színház, Nagyszínpad

20.00        Az utolsó üzlet / ZÁVADA PÁL / Szegedi Nemzeti Színház                              Víg Kamaraszínház

Kárász Zénó és Szávai Viktória         Závada Pál: Az utolsó üzlet         Fotó: Szegedi Nemzeti Színház

2019. 04. 06. szombat

10.00        A császár új ruhája / PARTI NAGY LAJOS / Mesebolt Bábszínház                          Vojtina Bábszínház

17.00        Liget / BOTOS BÁLINT / Váróterem Projekt                                                Horváth Árpád Stúdiószínház

19.00.   HARCSA/KESZÉG/ MÁRKOS/ BENKŐ/PÁNDI: KASSÁK    Csokonai Színház, Nagyszínpad

A jegyárusítás március 7-én kezdődik.

A programokról a csokonaiszinhaz.hu/deszka oldalon tájékozódhatnak.

CÍMKÉK: